УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Киянам і мешканцям області видаватимуть паспорти у день виборів: що не є підставою відмовити Вам…

Киянам і мешканцям області видаватимуть паспорти у день виборів: що не є підставою відмовити Вам у виборчому праві

Киянам і мешканцям області видаватимуть паспорти у день виборів: що не є підставою відмовити Вам у виборчому праві

Міграційна служба Київщини всебічно сприяє реалізації права голосу громадян на позачергових виборах. Підрозділи обладнуються додатковими станціями для оформлення і видачі документів, готові паспорти можна буде отримати навіть у день виборів – 21 липня.

Про те, що варто знати і зробити для безперешкодного волевиявлення на позачергових парламентських виборах розповів керівник міграційної служби Київщини Вячеслав Гузь.

- Як відомо, паспорт громадянина України є основним документом для реалізації права голосу на виборах та підставою для отримання виборчого бюлетеня особами, яким на день виборів виповнилося 18 років та яких включено до списку виборців.

До позачергових виборів народних депутатів України залишаються лічені дні, а у підрозділах Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області залишаються 3900 вже готових паспортів громадянина України у формі ID-картки, власники яких досягли 18 років і зможуть голосувати, та майже 700 паспортів-книжечок з уже вклеєними фотокартками по досягненню 25- та 45-річного віку, за якими не прийшли їх власники. Тож, щоб не втратити можливість проголосувати, закликаємо громадян вчасно отримати свої документи. Перевірити готовність ID-картки Ви можете за допомогою онлайн-сервісу ДМС – «Перевірка стану оформлення документів» https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html.

Якщо ж з певних причин хтось не встигне забрати свій паспорт найближчими днями – ми сприятимемо громадянам в реалізації їх виборчого права, зокрема, територіальні підрозділи ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області працюватимуть у переддень і безпосередньо в день виборів, тобто 20 та 21 липня з 09:00 до 18:00 години, щоб кожен мав змогу отримати вже готові документи і прийти на виборчу дільницю.

Хочу зазначити, що відповідно до роз’яснень Центральної виборчої комісії (Постанова ЦВК № 1008 від 14.06.2019 року), проголосувати зможуть як власники паспортів у вигляді книжечки, так і власники ID-карток. Обидві форми паспорта є рівнозначними та самодостатніми, тому на виборчій дільниці не потрібно подавати ніяких додаткових документів (витягів, довідок), їх ніхто не має вимагати.

У постанові зазначено і те, що право голосувати мають ті, хто вчасно не вклеїв нове фото у паспорт (у місячний термін після досягнення 25- та 45-річного віку). Також громадянину не можуть відмовити в реалізації права голосу, не видавши бюлетень, через розбіжності у виборчій адресі виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання у ID-картці.

Ми постійно працюємо над вдосконаленням якості надання адміністративних послуг ДМС для населення. Щоб гідно впоратися з підвищеним попитом на оформлення документів, зокрема і перед виборами, нами був проведений аналіз завантаженості територіальних підрозділів ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області і зараз для зручності громадян деякі підрозділи обладнуються додатковими автоматизованими робочими станціями для оформлення і видачі біометричних документів. Це дасть змогу розвантажити роботу підрозділів, щоб пришвидшити процес оформлення і видачі документів. Наприклад, цими днями додаткові станції встановлюються в Ірпінському міському відділі.  Ми працюємо для Вас!

Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області