УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

«Шлюб за добу» по підробленим документам: іноземець понесе кримінальну відповідальність

«Шлюб за добу» по підробленим документам: іноземець понесе кримінальну відповідальність

«Шлюб за добу» по підробленим документам: іноземець понесе кримінальну відповідальність

Міграційники Київщини попередили незаконну легалізацію іноземця в Україні - молодий чоловік із Узбекистану прагнув укласти фіктивний шлюб з більше ніж вдвічі старшою за себе киянкою. Для цього пішов на злочин, підробивши посвідку на проживання в Україні.

У Києві 27-річний громадянин Узбекистану і 57-річна українка звернулися до відділу ДРАЦС з наміром зареєструвати шлюб, скориставшись популярною послугою «Шлюб за добу». За налагодженим алгоритмом, працівники ДРАЦС направили до Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області запит про перевірку законності перебування іноземця на території України.

Під час перевірки міграційники виявили, що посвідка на проживання в Україні, яку надав молодий чоловік, підроблена і видана на ім`я іншої людини. Працівники управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області направилися до ДРАЦС, де вже очікували розпису «молодята». Були викликані співробітники Національної поліції, які внесли дану подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

З`ясувалося, що іноземець в`їхав на територію України у 2018 році як турист, однак вчасно не виїхав, оскільки мав намір працевлаштуватися і залишитися тут жити. Продумав наступну схему – обзавівся підробленою посвідкою і підшукав потенційну дружину, щоб після одруження отримати справжню тимчасову посвідку на проживання в Україні. Жінка вже дала показання, що погодилася на фейковий шлюб за 400 доларів США.

«Це не поодинокий випадок, коли іноземці намагаються незаконно легалізуватися в Україні саме таким чином. Від початку року до ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області надійшло більше 3000 запитів від органів ДРАЦС про перевірку законності перебування на території України іноземців, які бажають вступити у шлюб. При цьому нами було виявлено близько 100 фактів підроблених посвідок, віз, а також підроблених штампів про перетин державного кордону України у документах, які надавалися для реєстрації шлюбів. По усім фактам Національною поліцією ведеться слідство», - зазначив начальник ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області Вячеслав Гузь.

Центральне міжрегіональне управління ДМС у м. Києві та Київській області