Виповнилося 14-ть? Гайда за ID-карткою!

Виповнилося 14-ть? Гайда за ID-карткою!

Виповнилося 14-ть?  Гайда за ID-карткою!

У перший день осені до старшокласників четвертої  школи завітала завідувач Ладижинським міським сектором УДМС України у Вінницькій області Людмила Юрчик.

Вона відповіла на всі запитання, які цікавили школярів щодо отримання ID-картки та біометричного паспорта. Адже ніхто з присутніх учнів ще таких документів ще не отримував.

  • ID-картка

- Оформлення першого паспорта, ID-картки, - це обов’язок кожного українця, якому виповнилося 14 років, - наголосила пані Людмила.  - Перший паспорт видається безкоштовно на 4 роки, після досягнення 18-річного віку ви отримаєте паспорт зі строком дії 10 років.

  • Біометричний паспорт

- З українським біометричним закордонним паспортом ви можете подорожувати без віз до 120 країн світу, у тому числі, до країн ЄС, - нагадала Людмила Юрчик. - Український паспорт посідає 29 місце у світовому рейтингу. Лідером рейтингу є Німеччина, громадяни якої подорожують без віз до 158 країн світу.

У червні цього року Європейський Союз запровадив безвізовий режим для українських громадян, ним можуть користуватися лише особи, які мають біометричний паспорт для виїзду за кордон, у тому числі й діти, - наголосила вона.

  • Безвіз – це відповідальність

Людмила Юрчик розповіла школярам, що «безвіз» запроваджено лише для короткострокових подорожей. Щодо постійного проживання, навчання та працевлаштування потрібно оформити візу. Дотримання умов безвізового режиму  всіма громадянами визначає у тому числі імідж України у світі. Систематичні порушення можуть призвести до скасування цього рішення.

  • Біометрика всюди

За інформацією пані Людмили, сьогодні всі паспорти – і внутрішній, ID-картка, і закордонний паспорт – мають електронний чіп із біометричними даними власника документу. Цей паспорт неможливо підробити, ним не зможе скористатися жодна інша особа. У майбутньому також будуть розвиватися електронні сервіси, які дозволять суттєво спростити надання послуг громадянам, які мають біометричні документи.

  • Поспішати не потрібно

- Запровадження нових біометричних паспортів – тривалий процес, який буде відбуватися природнім шляхом у найближчі кілька років, - переконана Л.Юрчик. - Обов’язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів, законодавством не передбачено.

ID-картки видаються як перший паспорт, а також у разі зміни прізвища, втрати, псування паспорта або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку.

Біометричний закордонний паспорт може отримати кожний бажаючий, однак всі паспорти, які видавалися раніше і строк їхньої дії ще не завершився, будуть чинними до завершення такого строку дії, - розповіла Людмила Юрчик.

Управління ДМС у Вінницькій області