За підроблений штам у паспорті - кримінальна відповідальність

За підроблений штам у паспорті - кримінальна відповідальність

За підроблений штам у паспорті - кримінальна відповідальність

Кримінальна відповідальність загрожує жителю Чортківщини через підроблений штам реєстрації місця проживання у паспорті громадянина України.

«Липову» відмітку виявили днями у Чортківському районному відділі міграційної служби, куди громадянин звернувся для оформлення ID-картки замість паспорта-книжечки.

Спеціаліст при наданні адміністративної послуги звернула увагу на те, що штам і підпис посадової особи не відповідають дійсності, - повідомив начальник Чортківського районого відділу міграційної служби Ростислав Долинчук. Про факт виявлення ознак злочину, передбаченого частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу «Використання завідомо підробленого документа» негайно повідомили співробітників поліції. Паспорт вилучений і направлений для проведення експертизи.

Як зізнався власник документа, на маніпуляції з паспортом пішов ще декілька років тому, аби оформити візу. Про те, що може мати через це неприємності із законом, чоловік  не замислювався.

У міграційній службі нагадують, що будь-які відмітки в паспортних документах можуть здійснювати виключно відповідальні посадові особи органів державної влади чи місцевого самоврядування. Використання завідомо підробленого документа є кримінальним злочином, за який передбачено покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешту на строк до шести місяців або обмеження волі до двох років.

Управління ДМС у Тернопільській області