Що робити, якщо в поїздці ви втратили закордонний паспорт?

Що робити, якщо в поїздці ви втратили закордонний паспорт?

Що робити, якщо в поїздці ви втратили закордонний паспорт?

Короткострокові закордонні поїздки набувають все більшої популярності серед українців. Є то відпочинок, відвідування заходів, відрядження чи спортивні змагання – здійснити таку подорож, в абсолютну більшість країн, не можливо без паспорта для виїзду за кордон. Він є єдиним документом, що посвідчує вашу особу за кордоном.

Що ж робити, якщо, перебуваючи за кордоном, ви втратили/ у вас викрали цей важливий документ.

 1. Напишіть заяву до поліції. 

  Перш за все, необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви вам має бути видана копія  протокола або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

 2. Завітайте до посольства. 

  З  довідкою отриманою у поліції потрібно звернутися в місцеве посольство України.

  У посольстві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Буде потрібно надати всю запитувану документацію та інформацію про себе: поліцейську довідку/протокол, документи, які підтверджують вашу особу та громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо), квитанцію про оплату консульського збору.

 3. Підтвердіть свою особу. 

  Якщо у вас немає при собі жодного документа, який посвідчує особу та громадянство, вам необхідно буде знайти двох громадян України, які також знаходяться у країні вашого теперішнього перебування, та зможуть стати свідками, щоб підтвердити вашу особу та громадянство. Якщо свідків знайти немає можливості -  потрібно вказати орган, який видавав вам загублений паспорт, з метою направлення працівниками консульської установи відповідного запиту щодо підтвердження факту видачі втраченого документа.

  На підставі поданих вами документів та відомостей, після встановлення вашої особи та громадянства, співробітниками консульства буде оформлене тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.

 4. Зверніться до Міграційної служби
  Після повернення додому бажано повідомити про втрату документа Міграційну службу. Для оформлення нового закордонного паспорта замість втраченого потрібно надати до підрозділу ДМС внутрішній паспорт громадянина України і документ, що підтверджує сплату адміністративного збору

Інформація “наввипередки ”

Перед поїздкою підготуйтеся:

 • збережіть для себе корисні контакти українського посольства чи консульства України в тій країні, яку збираєтесь відвідати (усі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України).
 • не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів та зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти, закордонний та внутрішній, зберігайте окремо один від одного.
 • і, звичайно ж, не слід залишати свої речі та документи без нагляду, не давати їх під заставу та не передавати третім особам.

Пам’ятайте ці поради, не втрачайте пильність і тоді подорожі запам’ятаються вам лише приємними моментами!

 

Управління ДМС у Запорізькій області