Від початку року емігрувало понад 450 буковинців

Від початку року емігрувало понад 450 буковинців

Від початку року емігрувало понад 450 буковинців

Згідно положень статті 13 Загальної Декларації прав людини, кожна особа має право вільно пересуватися i обирати місце проживання у межах будь-якої держави. У пункті 2 цієї ж статті зазначено, що кожна людина має право покинути будь-яку країну, включаючи свою власну, i повертатися до своєї країни.

Для громадян України загальновизнане світовою спільнотою право на еміграцію та повернення з еміграції на батьківщину реалізується під час оформлення виїзду на  ПМП.

Впродовж 11 місяців поточного року до Управління ДМС у Чернівецькій області звернулося загалом 457 осіб для оформлення виїзду на ПМП – з них    217 дорослих, 151 неповнолітніх та 23 пенсіонера. Левова частка емігрантів з Буковини оформила виїзд до США (391 особи), а також до ФРН (17), Литви (10) та РФ (9).  Крім того, мешканці Чернівецької області виїхали на ПМП до Польщі, Румунії, Італії, Молдови, Австрії, Іспанії, Португалії, Естонії, Угорщини, Греції та Казахстану. Для порівняння, минулоріч з Буковини виїхало на ПМП загалом 217 іноземців.

Водночас скористалися правом повернення на проживання на батьківщину 60 краян (за аналогічний період 2018 року – 50). Найбільше буковинців повернулося з США (15 осіб),  РФ (7), Ізраїлю – (6), Молдови, Іспанії, Білорусі (по 5 осіб), а також Італії, Канади, Чехії, Казахстану та Польщі.

Детальніше щодо порядку оформлення дозволу на виїзд на ПМП: https://bit.ly/34cEEoo

Управління ДМС у Чернівецькій області