Міжвідомча координаційна нарада з питань оформлення біометричних документів для мешканців АР Крим

Міжвідомча координаційна нарада з питань оформлення біометричних документів для мешканців АР Крим

Міжвідомча координаційна нарада з питань оформлення біометричних документів для мешканців АР Крим

В УДМС України в Херсонській області відбулась міжвідомча нарада під головуванням першого заступника начальника Управління Яни Агапкіної. У нараді  взяли участь представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ісмаїл Халіков, завідувач сектору Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Денис Чистіков, завідувач сектору Регіонального представництва уповноваженого АР Крим та м. Севастополі Февзі Каракаш, координатор офісу громадської організації Крим SOS у м. Херсоні Олексій Тільненко та начальник відділу обслуговування громадян м. Херсона Департаменту організації основної діяльності  ДП «Документ» Сергій Гутник.  

На засіданні висловили подяку присутнім за налагоджену взаємодію та підвели підсумки минулого року.  У 2019 році Міграційна служба області надала майже 37 тисяч адміністративних послуг жителям АР Крим. Загалом, з початку окупації АР Крим, мешканцям півострову було надано  майже 203 тисячі адміністративних послуг.  

Серед жителів АР Крим найбільше запитуваною послугою залишається оформлення закордонних паспортів - 24 тисячі у 2019 році (25 346 у 2018 році). Також за останній рік у мешканців півострова вдвоє збільшився попит на оформлення ІD – карток  -  12 тисяч у 2019 році (5 525 у 2018 році).   

«Для покращення надання адміністративних послуг Міграційна служба завжди відкрита до співпраці з органами місцевого самоврядування, державними структурами та громадськими організаціями. Ми беремо активну участь у відкритті нових ЦНАП, проводимо підготовку та стажування співробітників ЦНАП, надаємо їм необхідну підтримку », - зазначила Яна Агапкіна.  

Під час наради обговорили покращення надання адмінпослуг мешканцям АР Крим та функціонування сервісної зони на адміністративній межі із АР Крим. Було зазначено, що з січня 2020 року в Херсонській області стартував пілотний проект реєстрації у електронній черзі для кримчан. У п’яти територіальних підрозділах області (Суворовському, Дніпровському, Корабельному, Чаплинському та Каланчацькому)  мешканці півострова можуть зареєструватись у електронну чергу не за номером телефону, а за електронною адресою. Дана послуга поки що працює у тестовому режимі.

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ісмаїл Халіков подякував керівництву міграційної служби області за роботу, покращення умов та надання адміністративних послуг територіальними підрозділами області.

Також було обговорено і проблемні питання. На думку учасників наради, для мешканців АР Крим необхідно якомога спростити та пришвидшити надання адміністративних послуг, безпосередньо оформлення біометричних документів, адже їм приходиться перетинати адмінкордон та іноді й проживати на материковій частині України по декілька днів.

За результатом наради визначили шляхи  подальшої співпраці, проведення спільної роз’яснювальної роботи та консультативної допомоги мешканцям півострова.

Управління ДМС у Херсонській області