Міграційники Закарпаття підтримали запровадження нової послуги з внесення КЕП на ID-картку

Міграційники Закарпаття підтримали запровадження нової послуги з внесення КЕП на ID-картку

Міграційники Закарпаття підтримали запровадження нової послуги з внесення КЕП на ID-картку

Міграційна служба Закарпаття надає нову безкоштовну послугу – внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій ID-картки. Мукачівець Павло Мельник став першим жителем міста та області, який звернувся до міського відділу ГУДМС, аби отримати дану послугу. Свій електронний паспорт чоловік оформив минулого року, оскільки хотів мати захищений сучасний документ. А внесення КЕП до його ID-картки надає паспорту ще і юридичної сили. Відкриває можливість користуватися різноманітними електронним сервісами державних органів, отримувати адміністративні та банківські послуги, не виходячи з дому. Наявність КЕПу значно розширить можливості українців під час користування мобільним додатком «Дія» та Порталу електронних послуг.

Послуга доступна для громадян України, які досягли 18-річного віку. Надається за бажанням і безкоштовно. Власники раніше виданих ID-карток для внесення КЕПу можуть звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби. Якщо ж людина тільки подала документи на оформлення електронного паспорта, то активувати свій цифровий підпис вона зможе при отриманні готового документа в підрозділі за місцем реєстрації. Для запису КЕП на чип ID-картки потрібен PIN-код (PIN 2), який особисто вказується  власником електронного паспорта під час його отримання.

До речі, усі працівники ГУДМС в області, які є власниками паспорта громадянина України у формі ID-картки, підтримали запровадження даної послуги і активували кваліфікований електронний підпис у своїх електронних документах.

Головне управління ДМС у Закарпатській області