Історія одного нелегального мігранта

Історія одного нелегального мігранта

Історія одного нелегального мігранта

Історія поневірянь громадянина Молдови розпочалась у 2015 році, коли він незаконно перетнув кордон України – Молдови і потрапив в Одеську область. Через 5 років незаконного проживання в Україні, Івана (ім’я змінене) виявили на Херсонщині  співробітники Міграційної служби області.

Перед начальником відділу організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення Миколою Новіковим сидів чоловік років 55, досить міцної статури, але замерзлий, змарнілий та виснажений. Він розповів, що втомився поневірятись: без документів, без роботи, житла, але сподівався, що з настанням тепла все налагодиться. Співробітники служби нагодували та зігріли гарячим чаєм чоловіка і вислухали історію життя нелегального іноземця в Україні.

Після відбування покарання в Україні, Іван повернувся додому з надією на нове життя. На той час батьки вже померли, брати та сестра не дуже хотіли спілкуватись з колишнім засудженим, з роботою також було скрутно, тож кращої долі чоловік вирішив шукати в Україні. Грошей на закордонний паспорт не було, і він замислив перетнути кордон поза контрольним пунктом. Так Іван потрапив в Одеську область.

Спочатку працював на полях у фермерів Одещини, згодом поїхав «підкорювати» столицю. В Києві Іван брався за різні роботи: працював підсобником,  будівельником, охоронцем на стоянках - доки в нього не викрали паспорт. Чоловік вирішив повернутись на батьківщину за «старою схемою» - нелегально перетнувши кордон. Прикордонники його виявили та оштрафували за перетин кордону поза пунктом пропуску. Запропонували звернутись в Консульство Молдови, для оформлення документів. Грошей для сплатити консульського збору не вистачало.

Залишившись без паспорту та фінансів, чоловік «перекладними» машинами перебрався в Херсон. Знайти роботу в обласному центрі без документів виявилось не просто. Деякий час підробляв вантажником на ринках міста. Працював важко, а заробляв 100 грн. на день, і то не завжди. Ночував у знайомих, іноді на залізничному вокзалі по 20 грн. за ніч в залі очікування, а іноді і на вулиці.

Іван був виявлений працівниками Дніпровського РВ міграційної служби на Дніпровському ринку.

Наразі, за рішенням суду, громадянина Молдови помістили до Миколаївського тимчасового пункту перебування іноземців. Там він знаходиться в нормальних умовах та чекає на оформлення документів для видворення з України. І хоча на найближчі 5 років Україна закриє свої кордони порушнику міграційного законодавства, він задоволений, що скоро повернеться до дому.  

Довідка: З початку року УДМС в Херсонській області виявили 26 нелегальних мігрантів, більшість з них вже покинули територію України.

Управління ДМС у Херсонській області