УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Торік міграційники Прикарпаття у взаємодії з правоохоронними органами на території області виявили…

Торік міграційники Прикарпаття у взаємодії з правоохоронними органами на території області виявили 60 неконтрольованих мігрантів

Торік  міграційники Прикарпаття у взаємодії  з правоохоронними органами на території області  виявили 60 неконтрольованих мігрантів

Пріоритетною у діяльності міграційної служби є функція запобігання та виявлення фактів неконтрольованого перебування іноземних громадян на території України. У цьому плані міграційна служба має чітко встановлені законодавством повноваження та компетенцію. Слід мати розуміння, що іноземці, які порушили правила перебування в нашій країні, - не злочинці, а правопорушники. За порушення міграційного законодавства вони притягуються до адміністративної відповідальності і надалі мають виконати рішення суду чи безпосередньо припис міграційної служби.

У 2020 році на території Івано-Франківської області за вчинення  правопорушень у сфері міграційного законодавства до адміністративної відповідальності було притягнуто загалом 163 осіб, в тому числі 131 громадянина інших країн.

Власне основні зусилля зосереджувалися на виявленні фактів незаконного ( неконтрольованого) перебування іноземних громадян на території України. Іншими словами, йдеться не про забудькуватих або добросовісних іноземців, які з певних причин протермінували строки виїзду з України (хвороба, сімейні обставини, проблеми з транспортним сполученням під час карантинних заходів), а про «класичних» нелегалів. Іноземці цієї категорії, втративши підстави для законного перебування в Україні, свідомо ухиляються покидати нашу країну. Про них  мовою цифр:

  • торік  міграційники Прикарпаття у взаємодії  з правоохоронними органами  виявили 60 неконтрольованих мігрантів.
    Практично усі особи-правопорушники після притягнення до адміністративної відповідальності (сплати штрафів) і в окремих випадках за рішенням суду змушені були виїхати з України. Окрім 3 осіб, які поміщені у Волинський та Миколаївський Пункти тимчасового перебування іноземців та осіб, які незаконно знаходяться на території України. У даний час вживаються заходи щодо їх ідентифікації ( документування паспортами їхніх держав) і забезпечення виконання рішення судів про примусове видворення чи примусове повернення цих осіб з України.
  • стосовно 3 іноземців-нелегалів, які ухилялися від виконання рішень про примусове повернення в країни походження, судами прийнято рішення про примусове видворення з України. У кожному разі працівники міграційної служби супроводжували осіб цієї категорії до пунктів перетину державного кордону.
    - щодо 41 іноземця, що порушили правила перебування в Україні, прийнято рішення про заборону подальшого в'їзду в нашу країну на визначений період.
  • спільно з правоохоронними органами забезпечено видворення з території України 2 іноземців, які були засуджені і відбували покарання у місцях позбавлення волі за вчинення на території України тяжких та особливо тяжких злочинів (умисних вбивств, розбійних нападів, грабежів), мали певний вплив у кримінальному середовищі та перебування яких  в Україні могло негативно впливати на криміногенну обстановку;
  • 1 іноземцю-правопорушнику  скорочено строк перебування і зобов'язано достроково покинути територію України;
  • протягом року забезпечено стягнення штрафів з порушників міграційного законодавства на загальну суму майже 220 тисяч гривень.

Управління ДМС в Івано-Франківській області