Біометричні документи теж мають строк дії
Від 11 червня 2017 року Євросоюз скасував візи для всіх громадян України, і однією з умов отримання безвізу була необхідність мати біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Здається, що ця подія відбулася нещодавно, але як швидко плине час…
Юна Анетта однією з перших отримувала біометричний закордонний паспорт у Придніпровському районному відділі міста Черкаси Управління ДМС України в Черкаській області. А вже сьогодні, через 4 роки, отримує ID-картку по досягненню 14-ти річного віку та змінює свій перший закордонний паспорт в зв’язку із закінченням терміну дії. Працівники відділу зізнаються, що не відразу впізнали в прекрасній юній леді ту маленьку дівчинку у вишиванці.
Ось уже майже п’ять років єдиним документом для перетину дитиною кордону України є закордонний паспорт. Доволі часто траплялися випадки, коли неуважні батьки спланували відпустку або навіть уже сплатили кошти за туристичні тури та авіаквитки, а лише в останній момент з’ясували, що термін дії закордонного паспорта у дитини закінчився.
Біометричні документи, що посвідчують особу чи дають право подорожувати за кордон є майже в кожного українця, але не всі знають, що вони не безстрокові, тобто мають певний термін дії, по закінченню якого стають недійсними. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна оформити дитині від народження до 16 років строком дії 4 роки. Громадянам України з 16 років паспорт оформлюється на 10 років (кінцева дата дії зазначена у документі).
Аби ваша подорож від початку до кінця була багата гарними спогадами, рекомендуємо заздалегідь перевірити дійсність своїх та дитячих закордонних паспортів.
Управління ДМС у Черкаській області