УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

Працівники Вугледарського міського сектору взяли участь у заходах до Всеукраїнського тижня права

Працівники Вугледарського міського сектору взяли участь у заходах до Всеукраїнського тижня права

Працівники Вугледарського міського сектору взяли участь у заходах до Всеукраїнського тижня права

10-го грудня світ відзначає Міжнародний День захисту прав людини, адже саме цього дня Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Процес формування прав людини пройшов довгий шлях свого розвитку, тісно пов'язаний з історією розвитку суспільства. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини працівники ГУ ДМС України в Донецькій області приймають активну участь в зазначених заходах.

Так, 10 грудня працівники Вугледарського міського сектору провели з учнями 9 класу Вугледарського навчально-виховного комплексу «Політехнічний ліцей – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» бесіду під час якої розповіла їм про основні засади Загальної Декларації з прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року та окремо зупинилися на питаннях, стосовно діяльності міграційної служби – зокрема щодо забезпечення громадянину права вільного вибору місця перебування, безперешкодного виїзду з країни та повернення до неї тощо.

Спілкуючись із учнями Галина Іванівна проінформувала їх стосовно пріоритетності прав і свобод людини, як визначального чинника під час визначення державної політики, прийняття рішень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Роз’яснено, що важливим засобом захисту прав та свобод людини є гарантії, які забезпечують процес дотримання прав та законних інтересів людини, обговорено основні фактори підвищення дієвості роботи механізму соціально-правового захисту прав людини, а саме підвищення рівня правової культури і свідомості всіх суб’єктів права.

Окремо Галина Іванівна розповіла про необхідність своєчасного отримання паспорта у формі ID-картки молодим людям, яким виповнилось 14 років, оскільки без ID-картки, як нагадує Міністерство освіти і науки, їх не допустять до зовнішнього незалежного оцінювання. Наявність ID-картки  є актуальною для тих школярів, які в 2019 році планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.                    Зазначила переваги отримання паспорта у формі ID-картки: перехід на такий вид документа у всіх державах світу проводився для запровадження електронного урядування. Коли критична маса ID-карток буде значною, усі державні інституції будуть забезпечені обладнанням для зчитування інформації з електронних носіїв. Саме таким шляхом йшли інші держави, де введено такий документ. Окрім електронного урядування і наявності в ID-картці електронного підпису особи, що дозволить дистанційно отримувати послуги, впровадження таких карток є рекомендацією Єврокомісії та невід’ємною складовою отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Сподіваємось, що інформація та знання, отримані під час бесіди, суттєво  підвищить рівень правових знань у школярів.

Головне управління ДМС у Донецькій області