Рівненщина та безвіз - як він діє на сьогодні
Безвізовий режим для України запрацював 11 червня 2017 року. На цю подію очікували мільйони українців. Скептики сумнівалися у здійсненні таких амбітних сподівань. Правда, вони так і не справдилися.
Нині, попри усе, більше 20 мільйонів українців перетнули кордон з Європейським Союзом за перший рік безвізового режиму. Понад 555 тисяч громадян скористалися усіма перевагами вільного перетину. За перший рік безвізу Державна міграційна служба України оформила понад 5 мільйонів біометричних паспортів.
За період впровадження безвізового режиму, з 11 червня 2017року й до 11 червня 2018 року - Управлінням ДМС України в Рівненській області оформлено 157 618 закордонних біометричних документів. За аналогічний період до безвізу в межах 2016 - 2017 років було оформлено лише 71 213 документів.
У міграційній службі Рівненщини найбільше число оформлень паспорта громадянина України для виїзду за кордон в день сягає близько 700-ста. Загалом по області оформлюється в день не менше 500 закордонних документів.
Ця динаміка є свідченням важливості прийнятого рішення Європи щодо надання статусу, який дозволив громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року.
Рівень відмов під час перетину кордону до країн ЄС незначний. Лише 37 тисяч українців не пустили у шенгенську зону, а це ледве 0,2% випадків відмов. Найпоширеніші причини, за яких відмовляють українцям у перетині кордону це – невідповідність мети поїздки, фінансового забезпечення особи та перевищення терміну перебування у Шенгенській зоні. Разом із тим, реальний стан справ свідчить про те, що загроз щодо перегляду умов безвізового режиму на сьогодні не існує. У той же час, ми всі повинні чітко усвідомлювати, що безпекова складова є пріоритетною не тільки для наших європейських колег, але і для України.
Управління ДМС у Рівненській області