УВАГА! ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ В ПІДРОЗДІЛАХ ДМС НЕ НАДАЮТЬСЯ!

В Івано-Франківській області вручили паспорт громадянина України воїну-добровольцю з Грузії

В Івано-Франківській області вручили паспорт громадянина України воїну-добровольцю з Грузії

В Івано-Франківській області вручили паспорт громадянина України воїну-добровольцю з Грузії

Замість передмови

 Хоробрий син грузинського народу Джамбул Лелашвілі мріяв про це майже чотири роки, відколи звернувся до українського Уряду з заявою про прийняття до громадянства України. Увесь цей час разом з ним  співпереживали дружина-українка, сусіди з Надвірнянської територіальної громади, численні бойові побратими і волонтери. А також  працівники відділу з питань громадянства УДМС в Івано-Франківській області, які власне готували відповідні матеріали за процедурою. Попри суто професійну роботу у межах компетенції вони проявили у цій конкретній справі щонайкращі особистісні риси – відповідальність, наполегливість, а нерідко настійливість у діловому листуванні.

Фотофакт

Насичені позитивом світлини символізують своєрідне завершення спільних зусиль. Щойно керівник Надвірнянського відділу УДМС в області Михайло Рубінський з приємністю і вдячністю вручив 49-річному уродженцеві Тбілісі національний паспорт громадянина України. У практиці міграційної служби Івано-Франківщини це вперше, коли за матеріалами розгляду заяви іноземного громадянина було підписано Указ Президента  про прийняття до громадянства України військовослужбовця, який відзначений державною нагородою України.

Розвиток подій

Свого часу Джамбул Лелашвілі прибув в Україну не за туристичною путівкою. Це був усвідомлений вибір патріотичної людини, яка не змирилася і прагнула чинити ворогові реальний опір. Внаслідок російської агресії частина Грузії була анексована, а коли така ж загроза нависла над Україною, чоловік законним шляхом долучився до українських правоохоронних і збройних сил, які проводили антитерористичну операцію у Луганській і Донецькій областях.

Грузин підписав контракт з окремим мотопіхотним підрозділом ЗСУ, який в основному складався з активістів Київської Самооборони і добровольців з усієї України. Саме цей підрозділ героїчно утримував  позиції на передових  лініях оборони біля Дебальцевого, а згодом декілька років у складі окремої механізованої бригади ЗСУ тримав оборону української землі під натиском сепаратистських формувань і регулярних військ рф у зоні Світлодарської дуги. Наскільки важкими були ці бої – ми знаємо з сучасної історії. Вона й сьогодні пишеться з тисяч героїчних шляхів солдатів, які пройшли і йдуть через важкі, часом неймовірні  випробування.

Війна болюче пошматувала тіло воїна, але не його дух. День у день упродовж кількох років чоловік перебував в епіцентрі запеклих боїв, з честю виконуючи бойові завдання солдатом, згодом командиром бойової машини, пізніше – командиром відділення. З 2016  і до вересня 2020 років особиста службова звитяга захисника України неодноразово винагороджувалася військовими відзнаками начальника Генерального штабу ЗСУ,  командування Об’єднаних сил Збройних Сил України, командувачів оперативно-тактичного угруповання, безпосереднього керівництва військової частини. Загалом понад півтора десятка медалей і почесних нагрудних знаків, з-поміж яких і відзнака Президента України.

Розв’язка і завершення подій

Важке поранення, отримане в зоні активних бойових дій, нагадує про себе дотепер. Позаду складні хірургічні операції, лікування у військових шпиталях, не менш виснажливі періоди післяопераційної реабілітації. Коли стало зрозуміло, що за станом здоров’я військова служба вже не під силу, громадянин Грузії звернувся до компетентних органів влади з заявою про бажання стати громадянином країни, суверенітет і територіальну цілісність якої захищав пліч-о-пліч з бойовими побратимами-українцями.

  Увесь час  в очікуванні доленосного рішення Джамбул пройшов так само з гідністю, як і воював. Звичайно, він сподівався на позитивний розгляд його справи. Але й водночас з розумінням сприймав нову дійсність, яка настала після широкомасштабного вторгнення військ рф в Україну. В умовах припинення або ж охолодження дипломатичних відносин України з окремими країнами, багато з іноземців, які мають підстави для набуття громадянства України, не можуть виконати свої зобов’язання припинити іноземне громадянство. А тим паче, коли йдеться про осіб, які добровільно вступили до ЗСУ або інших військових формувань Сил оборони України.

4 березня минулого року Президент України підписав Указ про набуття громадянства України Джамбулом Лелашвілі на підставі статті 9 Закону України «Про громадянство України» - за визначні заслуги перед Україною. Тимчасове посвідчення громадянина України, оформлене УДМС в Івано-Франківській області, йому вручили у Дніпрі, де він перебував на стаціонарному лікуванні.

У реальному часі такі життєві історії – не рідкість. Бажаємо таким же воїнам-іноземцям, які зі зброєю у руках хоробро захищали і захищають Україну, а надалі мають бажання набути громадянство нашої країни, доброї долі  і можливості реалізуватися як громадянам України  у мирному житті.

Післямова

Торік і вже в цьому році Верховною Радою  та Урядом України внесено відповідні зміни до законодавства щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. Зокрема, йдеться про можливість виконання зобов’язань і реалізацію права на подачу Декларації про відмову від іноземного громадянства осіб, які в установленому законодавством України порядку проходять чи проходили військову службу за контрактом у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії України. Детальніше про це можна дізнатися на сайті ДМС України за посиланням.

Управління ДМС в Івано-Франківській області